Użytkowanie

 

Odpowiedni rozmiar i właściwe dopasowanie pełnią kluczową rolę dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania kasku. Dodatkowo powinieneś mieć świadomość, że kask poddaje się procesowi starzenia. Z tego powodu o kask należy dbać w szczególny sposób ? może to znacząco wpłynąć na okres czasu w jakim kask będzie dobrze służył. Kask może utracić swoje właściwości bezpieczeństwa po wypadku lub w procesie starzenia się.


Wybór kasku

Na rynku mamy do dyspozycji wiele typów kasków, jednak kaski motocyklowe muszą sprostać najbardziej rygorystycznym wymaganiom. Minimalne właściwości ochronne kasku są określane precyzyjnie przez standardy bezpieczeństwa danego kraju. Kaski integralne gwarantują najwyższy stopień bezpieczeństwa i pasują idealnie do wszystkich jazd sportowych i wyścigów. Z drugiej strony kaski off-roadowe dają dużo korzyści kiedy jeździmy poza regularnymi szosami. Każdy kask powinien być dobrany z uwzględnieniem rodzaju jazdy, której będzie służył.


Wkładanie kasku

Używając obu dłoni należy rozszerzyć wyściółkę na wysokości wkładek bocznych, a kask wsuwamy na głowę ruchem ?rolującym? od przodu do tyłu. Ściąganie kasku odbywa się na tej samej zasadzie.


Odpowiedni rozmiar

Każdy model kasku wykazuje drobne różnice w kształcie, który wpływa na dopasowanie. Z tego powodu SHOEI uważa za absolutnie niezbędną możliwość przymierzenia kasku przed zakupem. Sprawdź czy kask jest poprawnie osadzony: włóż go na głowę, a następnie poruszaj głową w lewo, w prawo, do góry i w dół przy jednoczesnym mocnym trzymaniu kasku dwoma rękami. Jeśli Twoja głowa może poruszać się w kasku zbyt łatwo, polecamy mniejszy rozmiar. Jeśli czujesz, że kask uciska jakikolwiek punkt na Twojej głowie, wybierz kask o jeden rozmiar większy lub dostosuj rozmiar kasku zmieniając wkładki boczne.


KONSERWACJA


Skorupa kasku

Wszystkie kaski SHOEI wyprodukowane są z wielowarstwowego multikompozytu. Dlatego do czyszczenia kasku używaj wosku lub środka do czyszczenia plastiku. Uważaj by nie zanieczyścić wlotów wentylacyjnych czy innych elementów. Nie używaj środków do polerowania na kaskach o matowym kolorze.

Części plastikowe

Wszystkie elementy plastikowe są wrażliwe na rozpuszczalniki, dlatego zalecamy używanie najłagodniejszych środków myjących. Wizjer i jakiekolwiek części, które mogłyby być usunięte na czas mycia, powinny być zdejmowane w czasie czyszczenia skorupy. Jeśli wizjer wyposażony jest we wkładkę Pinlock, może ona być czyszczona wodą z mydłem. Wizjer i wkładka Pinlock muszą być absolutnie suche zanim ponownie zostaną zamontowane.

Wnętrze kasku

Wszystkie wyjmowalne elementy wnętrza powinny być prane ręcznie lub w pralce w 30 stopniach, z użyciem torby do prania. Detergenty antybakteryjne są najbardziej przydatne w usuwaniu zapachu. Wnętrze skorupy może być również wytarte ściereczką z delikatnym środkiem czyszczącym. Upewnij się, że zanim włożysz z powrotem wyściółkę wszystko jest idealnie suche.

Kiedy kask powinien być wymieniony?

Żywotność kasku zależy w dużej mierze od tego jak jest on użytkowany. Kask powinien być wymieniony jeśli co najmniej jeden z poniższych punktów jest spełniony:

  • Kask brał udział w wypadku, który miał na niego wyraźny wpływ.
  • Kask pod wpływem intensywnego użytkowania stał się luźniejszy.
  • Wkładka wewnętrzna odstaje od skorupy kasku.
  • Powierzchnia wkładki wewnętrznej wykazuje ślady zużycia i zaczyna pękać.

Kontakt

Shoei Polska
ul. Pańska 13
05-110 Jabłonna

Uwaga! Nowy numer infolinii serwisowej: 511 222 275

kontakt@shoei-europe.plTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godzinach 9:00-17:00

Copyrights 2017 by Shoei Polska